DĚTSKÁ POLICIE

Čtvrtek 9. 12. patřil netradičním silničním kontrolám. Že se vám to ke školním aktivitám nehodí a co že to má s naší školou vůbec společného? Silniční kontroly totiž prováděla dvacítka samotných žáků ZŠ Prostřední Bečva za dohledu policie ČR. Žáci společně s policisty kontrolovali např. zimní pneumatiky, platnost řidičských průkazů, dodržování rychlosti jízdy a také si zblízka prohlédli fungování radaru. Vzorní řidiči byli obdarování Mikulášem, bohužel našli se i dva řidiči, kteří dostali čerta. Přestupky by řešeny domluvou, a nakonec bylo během akce zkontrolováno na dvě desítky vozidel. Žáci si akci velmi užili a za svou činnost byli odměněni bezpečnostními reflexními přívěšky a sladkými dobrotami.

Vydáno: 10. 12. 2021 | Autor: Pavlína Petrušková