Testování

Vážení rodiče,

testováním děti získají šanci vrátit se zpět do školy ke svým kamarádům a prezenčnímu studiu. Škola musí vést o testování zaměstnanců i žáků evidenci.

V případě, že bude mít  dítě pozitivní test,  škola neprodleně informuje zákonného zástupce, který si dítě vyzvednete. Následně bude třeba podstoupit konfirmační PCR test a postupovat podle instrukcí lékaře nebo hygieny.

Vybrané testy jsou neinvazivní, fungují bezbolestně a rychle. Celé testování dětem zabere jen chvíli času (samy si odeberou vzorek z přední části nosu a pak 15 minut počkají na výsledek). Proces testování bude probíhat dvakrát týdně. (pondělí a čtvrtek)

Podrobnější informace najdete v letáku v příloze.

Z povinnosti testování radost nemáme, přinese nám to organizační problémy.

Z testu děti nemusí mít obavy. Vytřou si jen přední část nosu. Nebolí to, jen šimrá.

Už se na děti moc těšíme a věříme, že společně s dětmi  testování zvládneme.

Mgr. Pavlína Přikrylová

Vydáno: 07. 04. 2021 | Naposled upraveno: 09. 04. 2021 | Autor: Pavlína Petrušková