SVĚTOVÝ DEN LASKAVOSTI

Dne 12. listopadu – Projektový den ve 3. ročníku

V tento den si třeťáci povídali o „laskavcích“, kteří konají nezištně dobré skutky. Celým vyučováním se prolínala témata „laskavost a vztahy, laskavost a zdraví, laskavost a radost“. Děti si četly příběhy o dobrosrdečných lidech, kteří pomáhají druhým a jsou vstřícní ke svému okolí. Zamýšlely se nad tím, jak se k sobě chovají navzájem a uváděly příklady, kde všude se oni sami mohou chovat jako „laskavci“. Snažily se pomocí vhodných vět vyjádřit význam slov jako je: přátelství, úcta, slušnost, zdvořilost…a modelovat situace, kdy se v nás probouzí soucit – cit, který nás učí myslet na druhé a pomáhat jim. Dopolední společný čas ve škole strávily malováním srdcí, čtením a poslechem životních příběhů o vzájemné pomoci a také řešením slovních úloh o dobročinných akcích. Tímto projektem si žáci připomenuli Světový den laskavosti, který připadl na sobotu 13. 11.

Žáci ukončili vyučování větou „Svět je hezčí, když si lidé pomáhají“.

žáci 3. třídy s paní učitelkou Tomíčkovou si připomenuli Světový den laskavosti.

Fotogalerie

Vydáno: 13. 11. 2021 | Naposled upraveno: 16. 11. 2021 | Autor: Pavlína Petrušková