PROJEKTOVÉ DNY V EKOCENTRU VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Žáci 2. a 3. ročníku jeli do Valašského Ekocentra na projektové dny Od ovečky k vlně a Od jablíčka k žížale.

Počasí jim nepřálo, proto se většina činností musela odehrát v budově, přesto byly děti nadšené a plně ponořené do objevování nových poznatků. Seznámily se s historií pastevectví na Valašsku, ohmataly si ovčí rouno i různé druhy vln a vyrobily si vlněný balonek. V druhé části projektového dne si žáci vyrobili obrázek ze semínek a naučili se rozpoznávat různé druhy semen. Venku pak měli příležitost nasbírat si do nádobky k tomu uzpůsobené různý hmyz a pod lupou ho pozorovat a poznávat. Toto netradiční vyučování bylo velkým obohacením nejen výuky prvouky ale také environmentální výchovy.

Náklady spojené s organizací byly hrazeny z prostředků projektu STÁLE SE UČÍME II.

Fotografie zachycující průběh projektových dnů najdete na https://prikpa1.rajce.idnes.cz/Ekocentrum_Val._Mezirici_3.trida/

Vydáno: 08. 11. 2021 | Autor: Pavlína Petrušková