Projektový den - stavitel města

Za dětmi přijel pan inženýr stavitel z Malé technické univerzity a společně během dopoledne postavili vlastní město. Děti si připomněly pravidla bezpečnosti při práci, seznámily se s piktogramy budov ve městě. Poté si postavily cestu a už se mohlo stavět. Děti ve dvojicích stavěly budovy města - kostel, poštu, základní a mateřskou školu, obchod, zkrátka všechno, co má správné město mít. Naučily se také pracovat s mapoou - orientovat se v ní, správně si ji natočit a také si mapu vlastního města ve skupinkách zakreslily. Nakonec si děti zahrály na dopravní prostředky na hřišti u MŠ. Během dopoledne nechyběly také pohybové hry, básnička a písnička s tématikou stavění. Děti si dopoledne velmi užily a jistě se při něm i spoustu novému naučily.

Projekt byl financován z operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání „Stále se učíme II“, reg. č.  CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0014044.

Vydáno: 27. 10. 2020 | Naposled upraveno: 27. 10. 2020 | Autor: Lenka Hollainová