Charakteristika MŠ Kněhyně

Budova Mateřské školy v Kněhyních (odloučené pracoviště)

je umístěna v centru části Prostřední Bečvy – Kněhyně v blízkosti požární zbrojnice, obchodu, má číslo popisné 216.

Jde o jednotřídní mateřskou školu zbudovanou z původní základní školy, která prošla v roce 2014 rekonstrukcí.

Kapacita školy je dvacet dětí. Provozní doba je od 6.30 hod. do 16.00 hod.

K budově mateřské školy náleží i zahrada.

V druhé části budovy je soukromý byt, který má samostatný vchod.

Předškolní vzdělávání v naší mateřské škole navazuje na výchovu dětí v rodině a v součinnosti s rodinou zajišťuje všestrannou péči dětem.

Nadále zůstáváme školou běžného typu se všeobecným zaměřením.

Mateřská škola je školou vesnickou. Děti mají velmi blízko k přírodě, k domácím zvířatům, navzájem se znají. Jsou obklopeny krásným prostředím valašských Beskyd, nedaleko jsou Pustevny se svými architektonickými skvosty. Také blízkost města Rožnova pod Radhoštěm, které navštěvují se svými rodiči, umožňují dětem vnímat rozdíly mezi městem a vesnicí.

Vydáno: 26. 10. 2020 | Autor: MŠ PB