Charakteristika MŠ Střed

Budova Mateřské školy – střed

je umístěna ve středu obce Prostřední Bečva v blízkosti základní školy, obchodu, pošty, zdravotního střediska, kadeřnictví, knihovny, má číslo popisné 440.

Kapacita školy je šedesát dětí. Provozní doba je od 6.00 hod. do 16.00 hod.

Škola je panelová, dvoutřídní, třídy jsou rozděleny podle věku dětí - v přízemní části je umístěna třída malých dětí (Skřítci), v prvním poschodí je třída starších dětí (Piráti).

K budově mateřské školy náleží prostorná zahrada.

Školní jídelna, která sídlí v budově mateřské školy, zabezpečuje stravování také pro děti a zaměstnance základní školy a Mateřské školy v Kněhyních, kam jim jídlo dováží zaměstnanci obecního úřadu.

Předškolní vzdělávání v naší mateřské škole navazuje na výchovu dětí v rodině a v součinnosti s rodinou zajišťuje všestrannou péči dětem.

Nadále zůstáváme školou běžného typu se všeobecným zaměřením.

Mateřská škola je školou vesnickou. Děti mají velmi blízko k přírodě, k domácím zvířatům, navzájem se znají. Jsou obklopeny krásným prostředím valašských Beskyd, nedaleko jsou Pustevny se svými architektonickými skvosty. Také blízkost města Rožnova pod Radhoštěm, které navštěvují se svými rodiči, umožňují dětem vnímat rozdíly mezi městem a vesnicí.

Vydáno: 26. 10. 2020 | Naposled upraveno: 27. 10. 2020 | Autor: MŠ PB