Projektový den - Stavitel města, v rámci projektu Stále se učíme II

28.09.2020 15:02

Ve čtvrtek 17. a v pátek 18. září zavítal do naší školy odborník na projekt „Stavitel města“. Se žáky první a druhé třídy si povídal o práci na staveništi a zahrál si s nimi pohybové hry na téma stavba města. Seznámil je s novými pojmy jako piktogram, kartograf, ptačí perspektiva a bezpečnostní ochranné pomůcky. Děti v rámci skupin odpovídaly na otázky a na základě správných odpovědí si vybíraly piktogram, podle kterého postavily z lega svůj dům (nemocnici, školu, kostel, poštu, lékárnu, divadlo…). Vytvořené stavby následně zakreslovaly do mapy. Učily se spolupracovat, být ohleduplní, orientovat se v prostoru i na ploše, počítaly, lepily a hlavně si to pořádně užily. V samotném závěru dostaly diplom STAVITEL MĚSTA.

Více zde: https://zsmsbecva.webnode.cz/news/projektovy-den-stavitel-mesta-v-ramci-projektu-stale-se-ucime-ii/

Vydáno: 17. 11. 2020 | Naposled upraveno: 17. 11. 2020 | Autor: