Rychké odkazy

Projekt: Bezpečná cesta do školy

projekt BEZPEČNÁ CESTA DO ŠKOLY

16.09.2019 08:13

10. září 2019 se uskutečnil projekt Bezpečná cesta do školy, který zaštítil krajský koordinátor BESIPU Z. Patík a komisař por. Bc. Vladislav Malcharczik. Cílem projektu bylo zvýšit bezpečnost dětí po cestě do školy.

Na začátku proběhl monitoring příchodu dětí do školy. Příslušníci sledovali děti při přecházení vozovky a vystupování dětí z automobilů. Velmi nás těší pochvala od koordinátora BESIPU, že většina dětí přichází do školy sama pěšky. Děti používají vyvýšený přechod pro chodce a respektují pravidla při přecházení vozovky.

Problémem zůstává nedostatek parkovacích míst u školy, proto zde vznikají ráno kolizní situace. Příslušníci domlouvali rodičům, kteří stáli v protisměru a nechali vystupovat děti místo na chodník směrem do vozovky. Nebezpečné pro děti byly i situace, kdy seděly vedle řidiče s aktovkou na zádech. Při dopravní nehodě by aktovka působila jako závaží a dítě by přimáčkla na přístrojovou desku.

Velkou pochvalu si zaslouží rodiče, kteří vedou děti k samostatnosti, tak že je vysadí ne před školou, ale na parkovišti u obchodu a nechají je jít pěšky do školy. Děti se učí spoléhat samy na sebe, učí se rozhodnosti a opatrnosti, což je pro praktický život velmi důležité.

Součástí projektu byly besedy zaměřené na správné chování chodců a cyklistů. Každý žák dostal reflexní pásek a prvňáčci reflexní přívěšek.

Škola získala reflexní vesty, reflexní zastavovací terčíky a sadu dopravních značek pro výuku dopravní výchovy. Věříme, že projekt přispěl k bezpečnosti našich žáků. Na bezpečnost dětí klademe velký důraz, proto plánujeme v prevenci pokračovat.

Mgr. Pavlína Přikrylová

Více zde: https://zsmsbecva.webnode.cz/news/projekt-bezpecna-cesta-do-skoly/