Nacházíte se v režimu vypnuté grafiky. Přepnout na grafickou verzi webu.

PROJEKTOVÝ DEN - ELEKTRO A ROBOTIKA

8. 10. 2021 proběhl projektový den Elektro a robotika. Během projektu žáci demontovali nefunkční elektrické přístroje. Učili se pracovat se s různými druhy šroubováků. Seznámili se s pojmy (křížový/hvězdicový šroubovák, bit, kombinačky, štípačky, multimetr, pájka,  elektrický obvod, odpor, ...) Po rozebrání elektrospotřebičů žáci identifikovali zajímavé součástky podle návodů s vystavenými  obrázky a popisem součástek. Lektoři pak ukazovali, jak motorky fungují, rozsvítili diody, roztočili větráky, apod. Ćást projektového dne žáci demonstrovali elektrický obvod pohybem na zahradě školy. Na závěr nechybělo poučení o bezpečnosti při zacházení s elektrickými spotřebiči. Vzhledem k velkému zájmu o demontáž přístrojů na robotiku nezůstal čas, proto plánujeme na druhé pololetí  projektový den na téma robotika. Za přípravu projektového dne děkujeme spolku Žasnem (Ing. Lucii Žolté a Bc. Václavu Machulovi).

Vydáno: 11. 10. 2021 | Autor: Pavlína Petrušková